PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=874687}

Biedne istoty

Poor Things
7,6 66 156
ocen
7,6 10 1 66156
7,5 57
ocen krytyków
Biedne istoty
powrót do forum filmu Biedne istoty

To niezwykle przykre, jak pozytywnie jest ten film oceniany i odbierany, nie zwracając kompletnie uwagi na istotę problemu zawartego w rzeczywistym wieku mentalnym i emocjonalnym głównej bohaterki. Jako postać w dorosłym, rozwiniętym i kobiecym ciele, tak naprawdę Bella ma mózg noworodka, stopniowo poznającego otaczający go świat. Niestety, szajce pedofili i zboczeńców z Hollywood udaje się uniknąć ognia krytyki i przedstawić praktycznie dziecko jako obiekt seksualny, a sam film obfity jest w liczne, bezpruderyjne i brutalnie obdarte z poczucia braku moralności umieszczania w ich centrum takiej, a nie innej postaci, sceny seksu. Kompletna ignorancja publiki względem tej kwestii i skupienie uwagi na ckliwej historii o domniemanej emancypacji, wywołując w widzach poczucie zupełnie innej symboliki seksualnej aktywności postaci granej przez Emmę Stone, niż w domniemanej przeze mnie pierwotnej założeniom twórców filmu, jest jedynie przejawem dorobienia wygodniejszej ideologii do sensu tego wątku. "Biedne Istoty" stawiają zatem poważne pytania dotyczące kondycji naszej ludzkości oraz czy naprawdę przestaliśmy reagować na takie wykorzystanie dziecka w kulturze i sztuce, która w przypadku tego filmu może równie dobrze być podprogową manifestacją upodobań ludzi za ten film odpowiedzialnych. Sprytnym jest zmiana wieku głównej bohaterki "jedynie" na poziomie psychicznym, który w istocie jest niezwykle niepokojący, lecz naturalnie bezpośrednio niedostrzegalny - w końcu prezentuje się nam ona jako dorosła kobieta, w dorosłym ciele. W mojej opinii jest to obrzydliwy dogwhistling ku uciesze środowisk pedofilskich, a jak nam wiadomo, w Hollywood przypadki osób jawnie zainteresowanych seksualnie dziećmi, były i zapewne niestety są dalej powszechne.

ocenił(a) film na 6
kacpernath

Skutecznie mnie zniechęciłeś do obejrzenia tego filmu.

kacpernath

To jest "dorosla" kobieta
Rzecz jest o tym, ze ktos moze przezyc cale zycie jako dziecko, bedac wykorzystywanym, bo nie dorasta do tego zeby mowic nie, bo nie rozumie, co nim wewnetrznie steruje
swiat pieknie to wyokrzutuje, pokazujac obrazki i slowa, ktore de facto sa puste, ktore skierowane sa do tego zeby wykorzystac drugiego czlowieka

ocenił(a) film na 5
kacpernath

Dobrze, że ktoś to napisał. Mi to się kojarzyło bardziej z Lolitą niż z emancypacją kobiet. Zresztą film zrobił mężczyzna i chociaż szanuję reżysera za np Faworytę, to jednak tutaj, mam wrażenie że zupełnie rozleciała mu się koncepcja. Może za dużo formy wziętej z Terrego Gilliama i Tima Burtona na film, który miał ambicje na ciekawą treść, a wyszło płasko i pseudointeligencko.

ocenił(a) film na 9
kacpernath

nie zesraj się

ocenił(a) film na 6
elite_jarek

Czyżby Jarek był pedofilem? Lubisz małe dziewczynki? To coś obrzydliwego... żebyś lepiej nie miał kontaktu z dziećmi

ocenił(a) film na 9
minek93

ale jesteś małą żałosną poczwarą :) jak te dzieci które trzymam w piwnicy, AŻ DZIWNE, że nie pytasz czy lubię małych chłopców, więc w sumie, chyba jednak nie jesteś całkowicie zboczony i jednak czy z małymi czy dużymi to fantazje masz z dziewczynami, wiec hetero zbok to git, a tak w ogóle, to zobaczyłeś pedofilie bo cię to podnieciło, nie ?

ocenił(a) film na 6
elite_jarek

Lecz się

ocenił(a) film na 8
kacpernath

Ja zupełnie inaczej odebrałam ten film. Widzę go raczej jako zwrócenie uwagi na niezdrowe tendencje niektórych mężczyzn do pasjonowania się kobietami jako obiektami, które są im całkowicie podległe, nieświadome, które mogą "ukształtować". W trakcie oglądania pierwsza myśl, która przyszła mi do głowy to pytanie- Czemu tych mężczyzn pociąga Bella? (pierwsza godzina filmu, kiedy bohaterka zachowywała się dosłownie jak małe dziecko)i wniosek- jak bardzo skrzywiony jest idealny obraz kobiety w oczach niektórych mężczyzn. Ani przez chwilę nie poczułam, że film daje nam do zrozumienia, że zachowanie mężczyzn otaczających Belle jest na miejscu. Uważam, że jeśli ktoś uważa ten film za "propagowanie pedofilii" to zupełnie minął się z dosłownie całym jego sensem. Gdyż film jest właśnie zwróceniem uwagi na powszechnie występujący temat infantylizacji przy jednoczesnej seksualizacji kobiet i w mediach i w filmie.

ocenił(a) film na 1
_Marty_Na_

Ja natomiast przez cały film nie wyczułem nawet namiastki krytyki tych męskich zachowań, a wręcz uwznioślanie postawy Belli, ukazującą ją jako pożądaną przez mężczyzn, co jest szkodliwe i niepokojące

ocenił(a) film na 8
kacpernath

Myślę, że twórcy uznali widza za na tyle ogarniętego, żeby sam doszedł do wniosku (po zaprezentowaniu naprawdę dobitnej sceny, w której mężczyzna dotyka w miejscach intymnych osobę, która ledwo radzi sobie z wypowiadaniem prostych zdań), że owe zjawisko jest niepokojące i obrzydliwe. Kiedy oglądasz film bohaterowie muszą ci wprost powiedzieć "to są złe zachowania", żebyś uznał, że są złe?

ocenił(a) film na 1
_Marty_Na_

Ale takie zachowania przedstawione w tym filmie są dokładnie fundamentem mojego wpisu

ocenił(a) film na 10
kacpernath

Co ty gościu pierdzielisz za bzdury xD jakich ty w filmie widzisz pedofili, to że jest niedorozwinięta główna bohaterka i ma mózg dziecka nie oznacza, że jest dzieckiem xD kolejny mądry co daje 1/10 temu filmowi, gdzie gra aktorska, ujęcia, scenografia czy kostiumu to istny majstersztyk. Idź żyj w swoim swiecie :d

kacpernath

Absolutnie się z tym nie zgadzam, z prostej przyczyny. Jak ja mam 26 lat i mózg (dojrzałość emocjonalną z powodu autyzmu) 12 latka to jak zarywam do 15 to jestem tym złym co się bierze za młode. Tymczasem właśnie gdybym zarywał do 25 latki to dla mnie byłoby to dziwne, tak jakby 25 latek sypiał z 40 latką. Więc skoro ja nie jestem traktowany jako nastolatek w ciele dorosłego to i ona nie powinna tak być traktowana. Pedofilia to pociąg do osób przed wiekiem pokwitania. Tutaj jest ciało dorosłej kobiety.

kacpernath

Miałam to samo odczucie. Pachnie ten film pedofilią niestety...

ocenił(a) film na 9
kacpernath

Ze tez nikt z osob krytykujacych film za rzekoma pedofilie nie pomyslal, iz nowy czlowiek w ciele doroslej osoby rozwijalby sie inaczej niz w ciele dziecka, bo ma chociazby inna gospodarke hormonalna, a takze juz w pelni rozwiniete zmysly, podczas gdy nowy organizm (noworodek) wszystko musi rozwijac niemal od zera. Podsumowujac, do sytuacji przedstawionej w filmie nie da sie przystawic miary ze swiata rzeczywistego. Obecnie doszukiwanie sie pedofilii i seksizmu we wszystkim jest modne. I jesli cokolwiek jest szkodliwe, to wlasnie to.

ocenił(a) film na 10
kacpernath

Nieźle was porypało, może we Frankenstein'ie też szukajcie sensu zycia na obecny swiat XD

ocenił(a) film na 6
kacpernath

Myślę że masz trochę racji. Też się dziwnie czułem widząc te okołopedofilskie zachowania

ocenił(a) film na 3
kacpernath

Zgadzam się , nie urzekła mnie ta historia i nie rozumiem tych ocen wysokich , ciężko bylo przebrnąć do końca i po godzinie zastanawiałam się w sumie po co to oglądam…

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones