PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=583636}

Wakfu

8,0 1 414
ocen
8,0 10 1 1414
Wakfu
powrót do forum serialu Wakfu

Po tylu latach..

ocenił(a) serial na 8

Pamiętam gdy z 11 lat temu natrafiłam na jeden z odcinków w tv i to zupełnym przypadkiem. Już nie za takiego małego dzieciaka, ale zakochałam się. Poleciało parę odcinków i zniknęło. O nazwie zapomniałam i dopiero teraz znalazłam ją na Netflix i to jeszcze z 3 sezonem :' )
Jedno z najlepszych anime. Ta kreska coś pięknego.

ocenił(a) serial na 10
Shai_Ikimono

To nie anime! Ta definicja "poza Japonią słowo anime służy do określenia japońskich filmów animowanych oraz stylu japońskiej animacji" mówi wyraźnie. Wakfu to po prostu francuska bajka (no i gra jednocześnie). Kreska również jest zupełnie niepodobna do tych z anime.

Jacek112PL

No ale skąd sobie wziąłeś tę definicję? To jakaś "RZĄDOWA, ŚWIATOWA DEFINICJA"? :D Ta twoja definicja nie mówi nic o stylu grafiki. Sposobe animowania emocji. "Standardowych" sposobach graficznych na wyrażanie pewnych wyrazów twarzy. Itd. itd.
Jak ja oglądam dzisiaj tę 'starą' "Pszczółkę Maję" i ODRUCHOWO zauważam, że ona ma grafikę jak ANIME... to nie dlatego, że znam rysowników i wiem, że są z Japonii. TO WIDAĆ OD RAZU. A z kolei jak patrzę na "Kubusia Puchatka" to nie nazwę tego ANIME chociaż nie znam autorów. TO WIDAĆ OD RAZU PO GRAFICE.

Więc "Wakfu", jest STYLIZOWANA na anime (jak tak będzie to określane to ci żyłka nie pęknie?)
Pomiając grafikę, animację zerżniętą prawie w 90% ze styliki stosowanej przez japończyków w anime, to nawet w pewnych aspektach - fabularnie - jest stylizowana na anime.
I jak nie jesteś "ignorusem" to nie nazwesz tego stylu "stylem francuskim", nie nazwiesz tego stylu "stylem amerykańskim", stylem "Disneya" - tylko od razu nazwiesz to stylem anime.

Goście, którzy to rysowali pewnie SPECJALNIE I Z PREMEDYTACJĄ uczyli się rysowania takiego jak japończycy, JAK W ANIME. "ZERŻNĘLI patenty" co do wyglądu, ekspresji postaci itd.

A dobra, zresztą w tej twojej definicji jest końcówka "[..]służy do określenia[..]stylu japońskiej animacji". Anime - określenie stylu japońskiej animacji - ci w Wakfu...UŻYLI TAKIEGO STYLU- ANIME

ocenił(a) serial na 10
rhotax

Nie pamiętam skąd wziąłem definicje, to było pół roku temu :P. A grafika Wakfu w niczym nie przypomina mi Anime. Tak samo styl animacji. Prędzej bym je skojarzył z np. Galactik Football niż One Piece, Naruto czy innymi Pokemonami. Skąd uszczypliwy komentarz, że pęknie mi żyłka? W których momentach fabuła jest niby stylizowana na anime? Przecież to po prostu typowa bajka o podróży bohaterów przez fantastyczny świat (który to jest z gry o tym samym tytule).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones