PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10030301}
7,4 101
ocen
7,4 10 1 101

The Three-Body Problem
powrót do forum serialu The Three-Body Problem

Jak ktos nie czytal ksiazki to serial moze mu sie wydawac nudny....ale to zludzenie,ilosc zawartych tam konceptow zagotuje niektorym mozgi.

piotr34

w którym ep się rozkręca? bo na początku nie widać żadnych rozkmin naukowych xd

valgard

1.Bodaj to byl 5 odcinek.Potem czasami zwalnia a czasami przyspiesza-ogolnie torche wolny jak na nasze europejskie gusta ale ciagle dobry.I juz oglosili ze bedzie sezon drugi ktory bedzie ekranizacja drugiej ksiazki(to juz chyba bedzie naprawde hard sf nawet z elementami space opery).

2.Jak ktos chce ogladac na biezaco to mozna ogladac legalnie i za darmo na Youtubie.Kanal Tencet Video po chinksu ale sa angielskie napisy.Odcinki wrzucone po jednym od niedzieli do srody.

3.Jak ktos bardzo sie uprze to moze tez ogladac od razu caly sezon ale do tego potrzeba apolikacje tencet video,vpn z amerykanksim ip i oplacic abonament 3 dolary za miesiac.Wtedy maci ecaly sezon od razu.

piotr34

nie lepiej poczekac na serial od Twórców Gry o Tron?

Vegi

Jasne że można poczekać, tyle że po co? Oba seriale będzie różniło wiele, co już teraz można wywnioskować chociażby po castingu w amerykańskiej wersji, duża część akcji w Hollywoodzkiej wersji będzie po za Chinami bo są biali/latynosi/czarni w castingu, więc fajnie zerknąć na ten serial z perspektywy Chińskiej jak i później tej Hollywoodzkiej - ten od Tencentu jest bardzo anty-hollywoodzki, w sensie jest to bardzo CIĘŻKIE SCI-FI nie idące na skróty i adaptujące książke bardzo dokładnie, stąd te 30 odcinków. Na prawdę ciężkie tematy, i ludzie będący obeznani w nich będą czerpać większą frajde, a ci mniej obeznani będą zmuszeni wspomagać się Google. Mnie osobiście nie przeszkadza te 30 odcinków, ponieważ uważam że casting, aktorzy są fajnie dobrani więc obcowanie z nimi oraz tym światem jest przyjemne. Jestem po 20 odcinkach i uważam ten serial za bardzo dobry. Dużym plusem w mojej opinii jest fakt że ten serial absolutnie nie jest polityczny pod żadnym względem, czy to socjalnym, czy geopolitycznym, czy jakimkolwiek innym, dlatego chociażby z tego powodu warto zerknąć, bo znając Hollywood i Netflixa to ich wersja może być lewicująca i "woke". Fajne i oryginalne spojrzenie na "pierwszy kontakt" z obcą cywilizacją.


Osobiście uważam ze druga i trzecia książka są i tak lepsze, ale też cięższe do adaptacji.

Vegi

Naprawde nie rozumiem dlaczego mialbym czekac na serial od "tworcow Gry o Tron" a zignorowac ten?To chinska ksiazka i jako taka uwazam iz prawdopodoebnie bedzie lepiej zekranizowana w Chinach-tworcy serialu lepiej rozumieja intencje i kulturowe odniesienia zawarte w ksiazce.Nie wciskaja mi tez tam na sile woke ktorego nie lubie.Po serialu widac zreszta iz byl robiony pod miedzynarodowa publicznosc i jest takze sporo odniesien do zachodniego sposobu myslenia.Serialowi od "tworcow Gry o tron" dam rzecz jasna szanse ale specjalnie czekac?Bez zartow.

P.S.I tak polska ekranizacja "Wiedzmina" jest lepsza niz Netflixowa.

piotr34

no spoko, ja jednak poczekam, a jeśli chodzi o Wiedźmina to od obu seriali wolę grę ;)

piotr34

No ja po 3. odcinku robię pass. Zbyt wolne tempo, a ja jestem fanem wolnego tempa w kinie. Naprawdę nie potrzebuję 20 minut scen z pokazanym odliczaniem się liczb przed oczami bohatera, by zrozumieć co się dzieje. Książkę czytałem, 2. tom zwłaszcza jest w mojej opinii wybitny pod względem wątków sci-fi. Problemem serialu jest to, że zrobili 30x40 min z książki, którą czyta się według lubimy czytać 7.5h. Rozciągnęli materiał źródłowy 2.6 krotnie i to bardzo czuć.

Szopen_91

Masz troche racji-ja sie wciagnalem ale moglby miec nieco szybsze temp.Ciekawe czy to ich taka chinska specyfika czy to tylko ten serial jest taki wolny.Wie ktos cos moze na ten temat(bo ja chinszczyzne malo znam)?

piotr34

Dasz mi znać, gdzie można obejrzeć?

Bloodka

Jak ktos chce ogladac na biezaco to mozna ogladac legalnie i za darmo na Youtubie.Kanal Tencet Video po chinksu ale sa angielskie napisy.Gdzie po polsku to nie wiem ale chyba nigdzie.

piotr34

To jest adaptacja 1 tomu, czy całej trylogii? Z góry dzięki za odpowiedź.

plokijuhy0987

1szego tomu

piotr34

Gdzie to można obejrzeć ?

janczerwiec1986

Na youtubie legalnie i za darmo(chinczycy dali opcje).Po chinsku ale ma angielskie napisy.Kanal tencet.

janczerwiec1986

https://www.viki.com/tv/39255c-three-body - tez legal. W czasie kiedy ja ogladalem trzeba bylo kupic abo (cos jak netflix). Teraz widze, ze mozna bez logowania (ale glowy nie dam czy caly czy tylko wybrane odcinki)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones