Problem trzech ciał (2024)
Problem trzech ciał: Sezon 1 Problem trzech ciał Sezon 1, Odcinek 8

Wpatrujący się w ścianę

Wallfacer 57m
6,7 473
oceny
6,7 10 1 473
Problem trzech ciał
powrót do forum s1e8

Mam taką teorię, że Will doleci do San-Ti zgodnie z planem, tylko oni, ponownie majstrując przy elektronice, tego ludziom nie pokazali. Chcieli odebrać nadzieję kluczowym postaciom. Tak naprawdę sonda nie zboczyła i wszystko zadziałało jak trzeba.

sickhead

W ostatnim odcinku hologram powiedział do tego całego szefa organizacji co walczy z kosmitami że żałują że nie poznają Willa. Wiem, to rozczarowujące, ale niestety wydarzyła się usterka, w serialu jest pokazane że odpadły śruby mocujące od połączenia jednej liny ze sondą, co spowodowało zniekształcenie części żagla, a w konsekwencji zmianę trajektorii lotu sondy. Prędkość 80 km/s wygenerowała zbyt duże przeciążenia.

UY_SCUTI

A w serialu powiedzieli że ta sonda osiągnęła najszybszą prędkość w dziejach ludzkości co jest kłamstwem, bo osiągnęła 80 km/s, a sonda Parker Solar Probe wystrzelona w 2018 roku osiągnęła 163 km/s czyli 586,800 km/h. No chyba że w serialu to potraktowali jako rzeczywiście lot załogowy, ale moim zdaniem nie ma co porównywać wysłania samego mózgu do wysłania człowieka w kosmos. A człowiek najszybciej podróżował 11km/s 39 896 km/h.

ocenił(a) serial na 8
UY_SCUTI

Dla utrzymania żywej tkanki nie tyle prędkość jest istotna co przyspieszenie.
To przyspieszenie zabija, nie prędkość :)
A sonda z Willem osiągnęła niską prędkość ponieważ doszło zaledwie do kilku wybuchów przyspieszających zamiast założonych setek.
Niekontrolowany mając prędkość wyższą od prędkości ucieczki z Układu Słonecznego poleci sobie gdzieś ku gwiazdom, ale innym kierunku niż ten z którego nadlatują San-Ti.
Ma kilka lat na opuszczenie naszego układu, więc może go jakoś dogonią i ściągną, ale raczej nie bardzo jest po co. Postać do odhaczenia.

kor73

Według książek to nie masz racji. Will jest jedną z najważniejszych postaci. Chyba, że w serialu to zmienią.

vecx93

Jest wręcz kluczową postacią w kontekście całej historii.

ocenił(a) serial na 8
sickhead

przeczytaj ksiazki :)

ocenił(a) serial na 6
buszuj

Ale ja czytałam książki i tam nie było przecież żadnej awarii. Więc podejrzewam, że tu jednak taka zmyłka dla widzów, tak naprawdę Will zostanie przejęty. Po co by w ogóle w takim razie wprowadzać też temat baśni, które czytał.

ocenił(a) serial na 7
sickhead

Nie są potrzebne teorie, skoro cała historia jest już opisana w pierwowzorze literackim. ;)

ocenił(a) serial na 7
sickhead

Pytanie. Jaki w ogóle miał cel program schody ? Taki żeby wróg poznał mózg człowieka ora sklonował ciało po jakimś dna , oraz nauczył sie z nami walczyć ? Co na nas działa a co nie ? W jaki sposób bo chyba czegoś nie ogarnąłem miało to niby pomóc ludzkości ??

ocenił(a) serial na 6
Majkul89

Podtrzymuje pytanie.

Majkul89

Dokładnie to samo pytanie sobie zadaję

ocenił(a) serial na 6
Majkul89

Czy przypadkiem nie chodziło o to żeby był kimś w rodzaju szpiega żeby ludzkość zdobyła jakieś informacje o obcych?

ocenił(a) serial na 7
tata_artur

Tam leci tylko jego mózg. Poza tym, no w jaki niby sposób te zdobyte informacje miałby przekazać ziemianom ??

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones