PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10030298}

Problem trzech ciał

3 Body Problem
6,6 17 117
ocen
6,6 10 1 17117
5,4 9
ocen krytyków
Problem trzech ciał
powrót do forum serialu Problem trzech ciał

Tylko, że w zwiastunie pojawiają się postacie nieobecne w książce a nie widać tych, które w niej były. Zdaje się, że połowa postaci została zmieniona. Benedict Wong gra detektywa Da Shi ale główny bohater - Wang Miao wyleciał z serialu. Zamiast niego będzie "biały" bohater. Podobnie z innymi postaciami. Ciężar opowieści z części azjatyckiej zostanie pewnie przeniesiony bliżej Europy i nie wiem czy to dobrze wyjdzie serialowi i całej opowieści. Rozumiem, że to będzie ekranizacja pierwszego opowiadania serii i zastanawiam się, co w zwiastunie robi Sofona. Mam nadzieję, że nie zrobią w tym serialu jednego wielkiego spojlera o tym, co wydarzyło się w kolejnych opowiadaniach. Dlaczego "mądrzejsi" muszą zawsze coś pozmieniać przy ekranizacji. Zmieniać nawet w powieści tak znanej i docenionej jak "Problem trzech ciał"? Przecież to się dało zekranizować bez przerabiania opowiadania pod "białego człowieka".

Lucas_Alfa

też mam to samo wrażenie, gdzie Wang Miao? Czemu Sofona? Może planują mieszać ze sobą historie z trzech tomów tak, żeby wcześniej wprowadzić Wpatrujących się w ścianę albo od razu umieścić w centrum wydarzeń Cheng Xin? Jakieś przeskoki przestrzenno-czasowe...? Mam złe przeczucia :(

michalina_kaliszuk

Zawsze można obejrzeć chińską ekranizację. Ponoć jest wierniejsza oryginałowi, choć po chińsku :-) Mnie zastanawia dlaczego autor powieści zgadza się na tak daleko posunięte zmiany w historii? Przecież to opowieść na 3 opowiadania, z czego każdy kolejny jest dłuższy od poprzedniego (plus jeszcze autoryzowane przez autora opowiadanie innego autora - Baoshu "Odzyskanie czasu"). To bardzo rozbudowana historia i zmiany dokonane na początku historii mogą sprawić, że ekranizacja dalszych opowiadań będzie niemożliwa albo historia zostanie tak zmieniona, że już będzie o czymś całkiem innym.
Dla przykładu można wziąć opowiadanie "Gra Endera", która w ekranizacji została nie dość, że okrojona z wątków, to wiele z nich zmieniono odcinając tym samym możliwość logicznej kontynuacji historii poprzez ekranizację kolejnych opowiadań o Enderze. I znów zastanawiam się czemu autor się na to zgodził. Nie wiem czy to tylko kwestia pieniędzy, czy jedyna możliwość żeby ekranizacja dotarła do szerszego grona odbiorców. W sensie dajesz zgodę, my przerabiamy po swojemu a ty masz satysfakcję, że łaskawie to nakręciliśmy. Smutne to trochę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones