PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=771634}

Opowieść podręcznej

The Handmaid's Tale
8,0 72 461
ocen
8,0 10 1 72461
7,7 15
ocen krytyków
Opowieść podręcznej
powrót do forum serialu Opowieść podręcznej

niepokojąco aktualny....

ocenił(a) serial na 8

niepokojąco aktualny....

ocenił(a) serial na 9
tnils

Prawda?

ocenił(a) serial na 9
tnils

Z tym większym przerażeniem go oglądam...

tnils

Niestety nie jest to żadna fikcja czy utopijna wizja, a codzienność kobiet w świecie Islamu. A durni politycy w imię tolerancji chcą ten zamordyzm przenieść i do nas. Na szczęście mamy własna kulturę, własną religię, szanujemy i potrafimy obronić nasze kobiety, a muzułmańskie zło i ucisk nigdy tutaj nie zatryumfuje.

ocenił(a) serial na 9
AUTO

To brzmi jak wypowiedź Luke w 4 (chyba) odcinku. Kobiety potrafią same się obronić i nikogo nie proszą o pomoc. Nieważne, czy muzułmański, czy chrześcijański fanatyzm, każdy może do czegoś takiego doprowadzić

ocenił(a) serial na 8
ksenka44

W serialu tak się bronicie, że hej.

ocenił(a) serial na 7
snail7

> w serialu (postaci)
> bronicie się (Wy, realne osoby)
- wybierz jedno

ocenił(a) serial na 8
ex_machina_durejko

Wybieram oba warianty. Zdziwko?

snail7

Nie. Logika nie jest mocną stroną mężczyzn :P

ocenił(a) serial na 8
lily333

Wyobraźnia kobiet.

snail7

myślenie - twoim mocnym punktem nie jest lol

ocenił(a) serial na 7
snail7

Nie, generalnie niewiele mnie już dziwi, nieumiejętność odróżniania fikcji od rzeczywistości przestała mnie u niektórych zaskakiwać jakieś 10 lat temu. Teraz już najwyżej śmieszy.

ocenił(a) serial na 10
snail7

Bronić się?! To chyba widzieliśmy dwa różne filmy... Widziałeś jak strzelali do pokojowo protestujących ludzi?? A widziałeś jak zabili jej męża ,bo chcieli razem uciekać, widziałeś jak było karane nieposłuszeństwo??

ocenił(a) serial na 8
Aldona_a12

A ja bym wolała zginąć niż tak zyc

ocenił(a) serial na 7
KhyraVolain

bo żyjesz już w tych czasach i do czego innego przywykłaś. a serial bardzo fajny

ocenił(a) serial na 8
snail7

to chyba oglądamy dwa inne seriale, jak już ktoś powiedział przede mną. A twój komentarz jest tak jakby mieć pretensję do więźniów Auschwitz - dlaczego się nie broniliście? Postaw siebie w sytuacji, gdzie uzbrojony wróg obserwuje każdy twój krok. A kobiety w serialu się bronią, tylko muszą to robić po cichu, jeśli chcą przeżyć. One też są tu więźniami. Z resztą incydent z głośną, wręcz wybuchową walką o swoje prawa też był, więc chyba rzeczywiście pomyliłeś seriale z tym komentarzem.

ksenka44

Otóż to, kobietom jest dobrze, jak mogą same sobą rządzić. W Polsce już mamy nakłanianie kobiet do rodzenia dzieci, nie potrzeba nam islamu, starczą nam "nasi" faceci.

shanti1993

Dokładnie. Niepotrzebne jest straszenie islamem, skoro na naszym rodzimym podwórku pisowcy starają się odebrać kobietom prawo do stanowienia sobie i decydowaniu o swojej rozrodczości.

lily333

Lol, kobiety mogą decydować o sobie, przecież to kobieta decyduje o swoim ciele. Co innego prawo do aborcji, obecny kompromis jest najlepszy. "decydowaniu o swojej rozrodczości". jeśli kobieta jest w ciąży to chyba zdecydowała o swojej rozrodczości, są to konsekwencje jej własnych czynów a nie żadnych "pisowców", prawda?

użytkownik usunięty
Pawel_Kowalski8991

nie zawsze jesli kobieta jest w ciazy to zdecydowała o swojej rozrodczości, w przypadku gwaltu na pewno tego nie chciala, prawda?

Przecież w przypadku gwałtu można dokonać aborcji, więc w czym problem?

użytkownik usunięty
era

a gdzie ja napisałam że nie można?
mój przedmówca sugeruje że jesli kobieta jest w ciaży to znaczy ze zadecydowała o swojej rozrodczości, co akurat w przypadku gwałtu nie jest prawdą. poza tym PIS jakie ma poglądy każdy wie i chciałby aby ochrona życia obowiązywała również w przypadku gwałtu, oczywiście po serii Czarnych Marszy wystraszył się spadku poparcia i na razie cisza w sprawie nowej ustawy, ale to kwestia czasu

projekt ustawy antyaborcyjnej nie zostal stworzony prez pis tylko przez Ordo Iuris, to ustawa obywatelska, pis jedynie, po pierwszym czytaniu, zgłosił ją do odpowiedniej komisji, gdzie ustawa miala być przedyskutowana, ewentualnie zmieniona i albo przyjęta , albo odrzucona, została odrzucona, więc jaka cisza w sprawie nowej ustawy i kwestia czasu?? temat zamknięty, jest jak było dotychczas, czyli moim zdaniem dobrze. aborcja w 3 przypadkach.

ocenił(a) serial na 8

Ograniczanie niechcianej ciąży do gwałtu to mocne ograniczenie. Pomyśl tak, co się dzieje w każdym innym wypadku w moment gdy dojdzie do zapłodnienia? Stwierdzenie że chce oznacza że kobieta traci prawo do swojego zdania.

ocenił(a) serial na 9
lily333

A stanów sobie dziewczyno o sobie, ale czy dziecko (trochę mniejszy człowieczek niż Ty), które się już rozwija nie ma prawa do stanowienia o sobie? No tak. Dzieci i ryby głosu nie mają. Przepraszam za obrzydliwość porównania, ale dziecko z pochwy nie wyjdzie i nie poraczkuje na marsz w obronie swojego życia.

fojtek21

No niestety, tak to już jest skonstruowane, że nie ma.

lily333

Podobnie jak kobiety w serialu:D
Niestety, tak już to jest skonstruowane że nie mają prawa do decydowania o sobie, trudno:)

Grajcz

Cóż to bredzisz?

fojtek21

Zarodek nie ma świadomości i to jest kluczowa kwestia w dyskusji na ten temat.

ocenił(a) serial na 9
TheNaturat_2

w takim razie każdy, kto w jakikolwiek sposób traci świadomość w całości lub cząstkowo nie ma prawa do życia? No to wszystkich upitych, naćpanych, niepełnosprawnych umysłowo, których świadomość i postrzeganie świata jest na różny sposób zakłócona powinniśmy się pozbyć.

Słaby argument TheNaturat_2 :)

TheNaturat_2

Więc to świadomość jest granicą?
Niebezpieczna myśl dająca możliwość eugenicznej eliminacji ludzi chorych, etc.
Zawsze powtarzam - pozbywanie się chorego płodu nie gwarantuje zdrowia na całe życie, wypadki się zdarzają i pewnego dnia możecie znaleźć się na miejscu tego płodu - bezbronni zdani na łaskę innych decydujących o waszym życiu.

lily333

Tak, mordowanie córki bo nie chciała wyjść za wybranego przez ojca kawalera, kamienowanie za zdradę, ślub 12 latki z 76-o latkiem, trzymanie w klatce, bicie... u nas w kraju jest dokładnie tak samo jak w krajach gdzie rządzi szariat... porównanie bardzo słuszne

symourbutts

Nie jest tak samo, ale nie jest dobrze, a może być jeszcze gorzej. W filmie też kobietom odebrano cichaczem prawa, które kiedyś miały.

ocenił(a) serial na 10
symourbutts

Nie jest tak samo,ale wszystko do tego zmierza!! Chyba słabo film oglądałeś... Tam też jest fragment, który mówi: gdy zawieszali Konstytucje mówili, że to tylko na chwilę, gdy zaczęli nas inwigilować mówiliśmy, że to dla bezpieczeństwa... Jak zaczęli w majestacie prawa strzelać do ludzi protestujących to już po prostu było za późno...

ocenił(a) serial na 7
Aldona_a12

prawda.

shanti1993

Nakłanianie kobiet do rodzenia dzieci śmiechłem

PIXA_GOD

A co w tym zabawnego? Mnie to na przykład nie bawi wcale. Ciągle ktoś uważa, że może komentować to, kiedy mam zajść w ciążę. W mniejszych miastach coraz częściej nie kupisz w aptece tabletek antykoncepcyjnych bo to "niezgodne z ich sumieniem". Gdybym chciała całkiem się pozbyć możliwości zajścia w ciążę to sterylizacja też nikt mi tego nie zrobi. A jak już zajdę w ciążę to muszę urodzić.

shanti1993

Antykoncepcja i nie puszczaj się tak to nie zajdziesz naprawdę łatwo polecam, nie mieszkasz w Afryce aptek pełno. Tabletki mogę ci podesłać jak masz problemy na zabieg sterylizacji też mogę podwiesić to będzie dobre dla przyszłych pokoleń :)

PIXA_GOD

No tak, oczywiście. Wiedziałam, że padnie "nie puszczaj się tak". Bo tylko faceci mogą, nie?

shanti1993

Jaka to mówią uderz w stół a nożyce się odezwą :) faceci używają prezerwatyw żeby od pewnych panien palcem nie pokaże nie złapać pewnych chorób i od ci niespodzianka i nie spłodzić potomka polecam tą technikę skoro tak obstajesz przy tym puszczaniu :) oj widać edukacji seksualnej nie było ale służę pomocą pokazać co i jak też mogę :)

PIXA_GOD

Bawisz mnie okropnie. ;)

ocenił(a) serial na 3
PIXA_GOD

jezu, jaka ciemnota xd

nati_kwiatuszek

raczej oświecenie kwiatuszku

ocenił(a) serial na 3
PIXA_GOD

XDXDXD

ocenił(a) serial na 3
nati_kwiatuszek

To adres email, który założyłam kiedy miałam 12 lat.

nati_kwiatuszek

no na pewno trochę lat minęło i iq przybyło, choć nie jestem pewny ostatniej części

ocenił(a) serial na 3
PIXA_GOD

Naprawdę myślisz, że to robi na kimś wrażenie? XD

nati_kwiatuszek

jestem pewien że co najmniej na jednej osobie

ksenka44

istniał lub obecnie istnieje gdzieś system oparty o chrześcijański fanatyzm??? jak to się przejawia?

fajera

Nie wiem, o co ci chodzi z tym żałosnym komentarzem.

lily333

a ty jednocześnie jesteś ksenka44? lubisz oceniać komentarze na cudze posty? jeżeli mój komentarz jest "żałosny" to czym jest twoja odpowiedź?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones